Și în această rundă de Premier League vă vom aduce fiecare echipa de start pe care cluburile din prima ligă engleză o publică pe conturile lor de Twitter, cu o oră înainte de meci. Rămâneți alături de noi și urmăriți-ne pe Twitter și Facebook!

Everton vs Crystal Palace, vineri, 22:00, Eurosport 1

Everton (4-2-3-1): Stekelenburg – Oviedo, Williams, Jagielka (c), Coleman – Gueye, Barry – Cleverley, Barkley, Bolasie – Lukaku.

Rezerve pentru Everton: Joel, Mirallas, Lennon, Valencia, Funes Mori, Davies, Holgate.

Crystal Palace (4-5-1): Mandanda – Ward, Delaney (c), Tomkins, Kelly – Ledley, Mc Arthur, Zaha, Puncheon, Townsend – Benteke.

Rezerve pentru Crystal Palace: Hennessey, Fryers, Flamini, Cabaye, Lee, Wickham, Campbell.

Swansea – Liverpool, sâmbătă, 14:30, Eurosport 1

Swansea (4-3-3): Fabianski – Rangel, van der Hoorn, Amat, Naughton – Fer, Cork, Britton – Routledge, Sigurdsson, Borja.

Rezerve pentru Swansea: Nordfeldt, Mawson, Taylor, Fulton, Ki, Barrow, McBurnie.

Liverpool (4-2-3-1): Karius, Clyne, Lovren, Matip, Milner – Henderson (c), Wijnaldum – Lallana, Mane, Coutinho – Firmino.

Rezerve pentru Liverpool: Mignolet, Sturridge, Klavan, Moreno, Lucas, Can, Origi.

Hull – Chelsea, sâmbătă, 17:00, Eurosport 1

Hull (4-4-2): Marshall – Meyler, Davies, Livermore, Robertson – Snodgrass, Henriksen, Clucas, Mason – Diomande, Mbokani.

Chelsea (4-2-3-1): Courtois – Azpilicueta, Cahill, Luiz, Alonso – Kante, Matic – Moses, Willian, Hazard – Costa.

Sunderland – West Brom, sâmbătă, 17:00

Sunderland (4-1-4-1): Pickford – Denayer, Kone, O’Shea, Manquillo – Kirchhoff – Watmore, McNair, Ndong, Khazri – Defoe.

West Brom (4-5-1): Foster – Nyom, McAuley, Dawson, Evans –  Phillips, Fletcher, Yacob, McClean, Chadli –  Rondon.

Watford – Bournemouth, sâmbătă, 17:00

Watford (3-5-2): Gomes – Zuniga, Kaboul, Prodl – Holebas, Behrami, Amrabat, Capoue Pereyra – Deeney, Ighalo.

Bournemouth (4-1-4-1): Boruc – Smith, Francis, Cook, Daniels – Surman – Arter, Ibe, Wilshere, Stanislas – Wilson.

West Ham – Middlesbrough, sâmbătă, 17:00

West Ham (4-5-1): Adrian – Byram, Collins, Reid, Ogbonna – Obiang, Noble, Kouyate, Tore, Payet – Antonio.

Middlesbrough (4-5-1): Valdes – Barragan, Chambers, Gibson, Friend – De Roon, Forshaw, Stuani, Downing, Fischer – Rhodes.

Manchester United – Stoke, duminică, 14:00, Dolce Sport 3

Manchester United (4-2-3-1): De Gea – Valencia, Smalling, Bailly, Blind – Herrera, Pogba – Mata, Lingard, Rashford – Ibrahimovic.

Stoke (4-3-3): Grant – Johnson, Shawcross (c), Martins Indi, Pieters – Cameron, Whelan, Allen – Shaqiri, Bony, Arnautovic.

Leicester – Southampton, duminică 16:15

Leicester (4-4-2): Schmeichel – Simpson, Morgan (c), Huth, Fuchs – Mahrez, Drinkwater, Amartey, Albrighton – Slimani, Vardy.

Southampton (4-2-3-1): Forster – Cedric, Fonte, Van Dijk, Bertrand – Romeu, Hojbjerg – Redmond, Davis, Tadic – Austin.

Tottenham – Manchester City, duminică, 16:15, Dolce Sport 2

Tottenham (4-2-3-1): Lloris (C) – Walker, Alderweireld, Vertonghen, Rose – Wanyama, Dele Alli – Sissoko, Eriksen, Lamela – Son.

Rezerve pentru Tottenham: Vorm, Trippier, Davies, Dier, Winks, Nkoudou, Janssen.

Manchester City (4-5-1): Bravo – Zabaleta (C), Otamendi, Stones, Kolarov – Fernando, Fernandinho, Silva, Sterling, Navas – Aguero.

Rezerve pentru Manchester City: Caballero, Sagna, Clichy, Gundogan, Sane, Iheanacho, A. Garcia.

Burnley – Arsenal, duminică 18:30

Burnley (4-5-1): Heaton(c) – Lowton, Mee, Keane, Ward – Defour, Marney, Hendrick, Gudmundsson, Boyd – Vokes.

Arsenal (4-2-3-1): Cech – Bellerin, Mustafi, Koscielny (c), Monreal – Xhaka, Cazorla – Ozil, Walcott, Iwobi – Sanchez.

Comments

comments